Město Přerov


Kategorie: Města a památky

Oblast: Olomoucký kraj (Morava)

Náročnost: snadná

Délka trasy: 0-15KM

Možnosti parkování: Ve městě Přerově s parkováním větší problémy zpravidla nejsou. Placené parkování je pouze v centru a to jen ve vyznačených zonách.

Informace o trase:

Město Přerov, které se nachází na Moravě v Olomouckém kraji, nabízí spoustu možností, kam se vydat na výlet s kočárkem. Město Přerov bude pravděpodobně na portálů výlet s kočárkem jedno z nejvíce popsaných míst, jelikož zde bydlíme. 🙂 Na své si zde určitě přijde každý. V Přerově můžete s kočárkem navštívit památky, park, zámek, a nebo některý z dětských koutků, s vyžitím pro děti různých věkových kategorií.

Dáváte-li přednost zeleni a dětským hřištím, určitě nesmíte vynechat městský park Michalov. Zde najdete dvě dětská hřiště a travnou plochu, která je určená pro míčové hry, a nebo pro uspořádání pikniku.

Milovníci památek, hrádů a zámků by neměli vynechat návštěvu Horního náměstí a hradeb. Za prohlídku stojí i stálé expozice v muzeu ve zdejším zámku (spíše pro větší děti a bez kočárku). K vidění je zde “stará” škola z dob Jana Ámose Komenského, entomologické sbírky, sbírka nerostů a také výstava vykopávek lovců mamutů z blízkého Předmostí (k tomu se na portále výlestskocarkem.eu také jistě dříve nebo později dostaneme 🙂 ).

Pokud cestujeta a výletuje s kočárkem s dětmi, které dávají přednost spánku v jejich “vozidlech” na čerstvém vzduchu a vy si rádi užijete delší procházku, můžete projít přírodní naučnou stezku (věřím, že i jí bude časem věnován samostatný příspěvek) 🙂

Mapa:

 

Fotogalerie:

Naučná stezka na Svatém Kopečku u Olomouce
Plumlovská přehrada

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *