Ze Sloupu na Macochu a zpět


Kategorie: Toulky přírodou

Oblast: Jihomoravský kraj

Náročnost: Střední, trasa je poměrně dlouhá, možná by ji někdo mohl vyhodnotit jako “náročná”. Necháme na individuálním posouzení 🙂

Délka trasy: Při cestě ze Sloupu na Macochu a zpět není problém ujít i více než 20 km.

Možnosti parkování: Ve Sloupu je míst k parkování dostatek, u jeskyň se nachází placená parkoviště, ale můžete parkovat i přímo v obci.

Informace o trase:

Při cestě ze Sloupu na Macochu se střídají lesní cesty s občasnými kořeny a kameny s asfaltovými rovinami. Doporučujeme na cestu použít trochu sportovnější kočárek, ale výlet zvládnete i s “městskými” modely. Nejobtížnější částí je výstup k samotné propasti Macocha, jelikož zde není bezbariérová cesta, ale schody. U propasti je možné si dát i občerstvení, a nebo i přímo oběd. Bohužel jsme měli při tomto našem výletu s kočárkem trochu smůlu na velmi neochotnou obsluhu, tak snad budete mít větší štěstí. Je pravda, že zde žádnou konkurenci nemají, tak si asi nemusí vážit zákazniků a strachovat se, že o zákazníky přijdou – jiná možnost občerstvení zde zkrátka není. Cesta ze Sloupu vede po rovině, po upravené cestě s výhledy na skály a jeskyně. Přímo v centru Sloupu narazíte i na pěkné hřiště. Pokud se na výlety chystáte již s většími dětmi, máte zde možnost zvládnout i návštěvu jeskyní.

Mapa:

 Souřadnice ke stažení: Ze Sloupu na Macochu a zpět

Fotogalerie:

Parníkem na hrad Veveří a zpět
Jižní Morava - Račické údolí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *