Ostrov Vrgada


Kategorie: Města a památky

Oblast: Chorvatsko – zadarská župa

Náročnost: Střední (doprava a pohyb po ostrově), Velmi obtížná (dostat se s kočárkem na pláž)

Možnosti parkování: Na ostrově žádná auta nejezdí, takže odpadá problém s parkováním 🙂

Možnosti ubytování: Na ostrově Vrgada možnosti ubytování jsou, ale spíše doporučujeme ubytovat se v nedalekém Pakoštane nebo Biogradu na Moru a na ostrov si zajet jen na výlet.

Informace o trase: Na ostrov Vrgada jezdí pravidelný denní spoj z Pakoštane a Biogradu na Moru, nečekejte žádnou velkou loď, jedná se spíše o takovou bárku, ale s motorovým pohonem. 🙂 Při našem výletu na ostrov Vrgada, který jsme absolvovali z Pakoštane, jsme mysleli, že se do lodi s kočárkem ani nevejdem, ale nakonec jsme se vešli a s námi ještě další 3 kočárky. 🙂 Jedna cesta vyjde jednu dospělou osobu na 15 kun, za dítě ani kočárek jsme neplatili. Jízdenka se kupuje až za jízdy, na lodi. Na ostrov jsme se vydali, protože jsme si na internetu našli, že je na ostrově písečná pláž s mělkou vodou. Tohle je sice pravda, pláž tam byla, ale přístup k ní je obtížný naprosto pro kohokoliv… .

K pláži vedou improvizované schody z hlíny a dřevěných desek, některé části pomyslného schodiště jsou zesunuté a je tedy zapotřebí zdolávat opravdu náročný terén. V prvním okamžiku jsme tento sestup vzdali a vydali se hledat jinou cestu – bohužel, nenašli jsme. Na druhý pokus jsme si řekli, že když už jsme tedy tu, tak to zkusíme. Nejprve jsme snesli naše dítě, poté věci a nakonec kočárek (naštěstí jsme byli s poměrně lehkým a skládacím kočárkem Valco). Problém je v tom, že když jsme se pokochali mořem a okoupali se, tak jsme museli zase celou cestu absolvovat zpět. Musím říct, že cesta nahoru byla ještě horší, než dolů. 🙂 Na ostrov Vrgada se jeďte podívat, je to příjemné zpestření dovolené, děti se projedou lodí a vy uvidíte zase něco nového, ale od koupání a pláže žádné zázraky nečekejte. 😉

Mapa:

 

Fotogalerie:

Balatonmagyaród
Biograd na Moru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *