Naučná stezka ve Štramberku


Kategorie: Města a památky

Náročnost: Na tento výlet doporučujeme vzít spíše nosítko. Trasu lze zvládnout i s kočárkem, ale je zde zapotřebí překonat schody a lesní nerovnosti.

Délka trasy:  Okolo 5 km

Možnosti parkování: V centru Štramberku není mnoho místa k parkování, doporučujeme se s píše orientovat na okrajové části města.

Informace o trase:

Naučná stezka ve Štramberku začíná u nádraží, ale nejzajímavější místa začínají nedaleko centra. Bohužel je zde strmé stoupání do schodů, které by bylo s kočárkem poměrně dost náročné. Máte-li možnost, vezměte si na tento výlet namísto kočárku spíše nosítko. Připravte se na to, že se jedná o spíše náročnější výlet, ale musíme říct, že návštěva Štramberku stála za to. Naučná stezka je velmi pěkně udělaná, procházíte okolo soch českých velikánů, místy jsou krásné výhledy do kraje a dětem se určitě budou líbit jeskyně a znamenité Štramberské uši, které se opravdu nedají srovnat s těmi, které koupíte na stáncích při různých farmářských trzích. Šramberské uši přímo ve Štramberku jsou čerstvé, měkké, nadýchané a v různých příchutích 🙂 Pokud nebudete mít po obsolvování naučné stezky stále dost, můžete navštívit i Štramberskou Truba (rozhledna). Opět je výstup mnohem jednodušší v nosítku, než v kočárku.

Mapa:

9._7._2017_16_11_39_1

 

Fotogalerie: 

Městečko Jajce
Zoologická zahrada v Ostravě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *