Biograd na Moru


Kategorie: Pobyt u moře

Oblast: Chorvatsko – Zadarská župa

Možnosti parkování: V centru Biogradu a v blízkosti moře je parkování převážně pacené. Ve vedlejších uličkách nebo u supermarketů není problém parkovat zdarma.

Možnosti ubytování: Jelikož se jedná o přímořské a známé městečko, je zde spousta možností. Můžete využít služeb hotelů, kde je ubytování pochopitelně dražší, ale nabízí veškerý komfort, a nebo upřednostníte ubytování v penzionech, kempu či soukromí. Jedná se o velmi známou a hodně navštěvovanou destinaci, takže v hlavní sezóně (období prázdnin) bývá s ubytování trochu problém a bez předchozí rezervace, je již výběr značně omezený a pochopitelně bývají i vyšší ceny. V Chorvatsku se nemusíte bát smlouvat, lidé jsou na to zvyklí a myslím, že je to občas i baví. 🙂

Informace o trase:

Biograd na Moru je malé městečko s přístavem a několika oblázkovými plážemi. Nacházejí se zde 3 supermarkety, což je velká výhoda, především, když cestujete s malými dětmi a potřebujete obačas nakoupit věci, pro jejich denní potřebu. Jeli jsme na dovolenou kombíkem s jedním dítětem a přeci jen plínky, několik příkrmů a kojenecké vody, nějaké to místo v autě zabraly. 🙂

Město není bezbariérové, ale s kočárkem je možné se po Biogradu pohybovat téměř kdekoliv. Vidět zde můžete například přístav, starou kapli nebo kostel. Ani děti nepřijdou zkrátka. U supermarketu Konzum je pěkné hřiště, které ale bohužel není zastíněné. U moře je k dispozici tobogán, hrací koutek a nebo vodní svět (pochopitelně se všech případech jedná o placené atrakce).

Pláže jsou tvořeny většími oblázky a občas se v moři setkáte i s ježky. Určitě doporučujeme, pokud vaše děti již chodí a běhají, zakoupit jim gumové boty do vody. Bude se jim lépe běhat po plážích a také to pro ně bude bezpečnější.

Mapa:

 

Fotogalerie:

Ostrov Vrgada
Pakoštane

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *