Opočno

Příspěvek v

Procházku mestem i návštěvu nádvoří zámku můžete zvládnout i s kočárkem. Jediné, co asi bude muset s kočárkem vynechat, je zámecká zahrada, jelikož je zde poměrně dlouhé schodiště.

Více

Kleny a Šeřeč

Příspěvek v

Obec Kleny se nachází v Královéhradeckém kraji nedaleko Náchoda. V obci samostné toho moc k vidění není, ale byli jsme zde ubytovaní při našich výletech s kočárkem, tak jsme si řekli, že se zde o obci Kleny také zmíníme, kdybyste náhodou měli cestu kolem. 🙂

Více

Babiččino údolí

Příspěvek v

Babiččino údolí se nachází v obci Ratibořice, nedaleko České Skalice v Královehradeckém kraji. Tento výlet je nenáročný a můžete se na něj vydat bez obav i s jakýmkoliv typek kočárku.

Více

Říčany – okružní cesta

Příspěvek v

Budete-li se nacházet v okolí, můžete si výlet s kočárkem do Říčan naplánovat jako půldenní akci. Nejedná se o žádné rozlehlé město, ale spíše o poklidné místo, kde si přijde na své téměř každý.

Více

Lesní Hřbitov Hradec Králové

Příspěvek v

Ano, skutečně se vyráží od Lesního hřbitová, který slouží k odpočinku lidí i domácích mazlíčků. Celá cesta značeného okruhu je tedy po asfaltu a absolutně bezbariérová. Terén je rovinatý. Z Parkoviště se jede kolem bufetu u Vlka k Hájovně u Dvou Šraňků. Tam je první velká křižovatka. Okruh vede vlevo. Asfaltem se ale můžete dopravit 2,5 km na Nový Hradec Králové.

Více

Do Pekla a zase zpět

Příspěvek v

Celodenní výlet je vhodný pro rodinu s kočárkem, dětmi v nosítku nebo čerstvými cupálky. Cesta je tam i zpět stejná, dohromady má 12 km a vede převážně nezpevněnou lesní cestou podél řeky Metuje po rovinatém terénu. Stoupání a klesání je pouze z Nového Města dolů k řece, zpět se musí vystoupat. Pro kočárky je trasa obtížnější. Pro nosící rodiče oddychová.

Více

Studánka Vosovka – Sázava

Příspěvek v

Pokud již navštívíte Středočeský kraj a budete projíždět Sazavou, byla by škoda nezastavit se u Zázavského kláštera a trochu se neprojít po okolí. Při našem výletě s kočárkem jsme narazili na směrník, na němž byla turistická značka studánka Vosovka.

Více

Zámek Orlík

Příspěvek v

Na trase k této hrobce je několik výhledů na přehradu Orlík a na zámek. Stezka je schůdná s jakýmkoliv typem kočárku. Děti, jejichž kočárek má gumová kolečka a lepší odpružení, si asi výlet užijí v trochu větším pohodlí, ostatní malé výletníky možná občasné drkotání přes kořínky uspí. 🙂

Více