Janův hrad u Vizovic


Kategorie: Hrady a zámky, Toulky přírodou

Oblast: Zlínský kraj

Náročnost: Střední

Délka trasy: 10 km

Možnosti parkování: Auto jsme zaparkovali v centru Vizovic. Parkoviště za supermarketem Albert nabízí dostatek neplacených parkovacích míst

Informace o trase:

Když jsme tento výlet s kočárkem na Janův hrad plánovali a hledali si k němu nějaké informace, narazili jsme na webové stránky https://januvhradvizovice.cz/, kde jsou mimo jiné i fotky některých turistů, mezi kterými se tu a tam objeví také děti a kočárky. Řekli jsme si, že to tedy zkusíme. Výlet jsme zdárně absolvovali, jen tedy musím říct, že výstup k „hradu“ byl poněkud náročnější, než jsme čekali. 🙂 Nicméně nelitujeme a jsme rádi, že jsme měli možnost si obec Vizovice a tuto trasu projít. Janův hrad před lety vyhořel a nyní je spravován skupinou dobrovolníků, kteří veškeré práce provádí ve svém volném čase.

Při výstupu na Janův hrad je výhled do celého okolí a pokud se vydáte s dětmi na cestu přímo z náměstí Vizovic (odtud půjdete po červené turistické značce), budete určitě procházet okolo krásného dětského hřiště, kde se zabaví dětí i dospělí všech věkových kategorií.

Mimo pískoviště, domečku, houpaček a klouzačky zde najdete také pinpongový stůl a hrazdy. Doufám, že nám nebudou mít místní obyvatelé za zlé, že zde tohle hřiště takto vychvalujeme (aby zde nebyl nápor „cizinců 🙂 ), ale takto skvěle nachystný a vytvořený přírodní dětský koutek je k vidění jen málokde.

Obyvatelé Vizovic mají zřejmě budování a zkrášlování okolí v krvi 🙂 a držíme jim v jejich činnosti pěsti! Bylo by fajn, kdyby takovýchto míst jako jsou Vizovice bylo mnohonásobně více.

Mapa:

Souřadnice ke stažení: Janův hrad

Fotogalerie:

Rozhledna Vartovna
Výhledy na Beskydy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *