Rozhledna Vartovna

Příspěvek v

Tohoto výletu s kočárkem jsme se zúčastnili zcela náhodou. Původně jsme měli v úmyslu našemu malému výletníkovi ukázat krásy Valašských Klobouků, ale trefili jsme se zrovna do doby, kdy se v této oblasti jela Barum Rallye, takže jsme operativně vymysleli jiný plán a při odbočce ve Vizovicích směrem na Vsetín, jsme v půli cesty zahlédli ceduli naučné stezky, tak jsme se po ní nakonec vydali.

Více

Ze Sloupu na Macochu a zpět

Příspěvek v

Při cestě ze Sloupu na Macochu se střídají lesní cesty s občasnými kořeny a kameny s asfaltovými rovinami. Doporučujeme na cestu použít trochu sportovnější kočárek, ale výlet zvládnete i s „městskými“ modely. Nejobtížnější částí je výstup k samotné propasti Macocha, jelikož zde není bezbariérová cesta, ale schody.

Více

Vranské jezero

Příspěvek v

Na tento výlet je zapotřebí auto. Vranské jezero je poměrně velké a pěší túra s kočárkem by byla opravdu velmi náročná pro všechny zúčastněné. Naše první zastávka byla u archeologického naleziště Crkvina. V Chorvatsku nejsou zvyklí na značení památek, tak jak u nás. V ČR je na památku nebo zajímavé místo upozorňováno několik kilometrů předem. Tady o památku musíte doslova zakopnout.

Více

Plitvická jezera

Příspěvek v

Pokud se při cestě na vaší dovolenou do Chorvatska na Plitvická jezera chystáte a berete s sebou i vaše dítě, případně děti, jistě vás budou zajímat naše postřehy. Sice se nacházíte na portále, který se snaží nabídnout tipy na výlet s kočárkem, ale na Plitvická jezera není úplně nejvhodnější kočárek brát.

Více

Šulianské jezero

Příspěvek v

Návštěvu Šulianského jezera doporučujeme hlavně v létě. Jezero disponuje průzračně čistou vodou a můžete zde Vašeho malého cestovatele na chvíli vytáhnout z kočárku a osvěžit jej v jezeře.

Více

Město Přerov

Příspěvek v

V Přerově můžete s kočárkem navštívit památky, park, zámek, a nebo některý z dětských koutků s vyžitím pro děti různých věkových kategorií.

Dáváte-li přednost zeleni a dětským hřištím, určitě nesmíte vynechat městský park Michalov.

Více

Brno město

Příspěvek v

Dětem se určitě může líbit návštěva Staré radnice, kde visí v průchodu brněnský „drak“ (ve skutečnosti je to spíše krokodýl 🙂 ). Nalevo od Staré radnice se můžete s kočárkem vydat na Zelný trh

Více

Lázně Luhačovice

Příspěvek v

V případě, že Vám ani Vašim prckům nedělají delší trasy v kočárku problém, můžete se vydat k nedaleké přehradě. Orientovat se můžete pomocí šipek, trasa je dostatečně přehledně značená a celá vede po asfaltové dostatečně široké cestě lemované lesem a říčkou.

Více